• Žít svůj život

  Život je dar.

  Jak často jsme to slyšeli! Při své práci s klienty často narážím na to, že je to dar, se kterým si mnozí z nás nevědí, co počít. Někdo ho ani nerozbalí, nežije, prostě funguje. Někdo neví, jak s ním naložit, tak prostě začne snít o tom, jaký by měl jeho život být.

  Jiný k němu přistoupí jako k něčemu, co dostal zadarmo, takže si ho neváží. Někteří ho dokonce odmítají a začnou s ním bojovat – všechno je špatně, co se vlastně po mně chce, nebo si utečou do deprese (moc dobře to znám z vlastní zkušenosti). Někdy dospějeme ke „geniální“ myšlence, že bychom dokázali žít život někoho jiného, dokonce bychom mu mohli radit, jak na to, nebo závidíme život těm, o kterých se domníváme (často mylně), že to mají jednodušší. Přitom stačí začít tam, kde jsem, s tím, co mám a udělat s tím to nejlepší, co mohu. Přijmout svůj život s láskou, věnovat se mu s maximální pozorností jako tomu nejcennějšímu, co tady na Zemi máme. Když se s ním s láskou spojíme, umožní nám dál ho rozvíjet, poznávat a tvořit. Zakoušet dobrodružství a zázraky každý den.

  A jaký největší dar můžeme dát svému životu?

  To, že ho budeme žít, prožívat a tvořit. Svůj vlastní, neopakovatelný život, který nás často přes bolest, chyby, krize, zklamání, zrady, nemoci, nespokojenost vede k pochopení vlastní podstaty, svých možností, ke zralosti a nalezení svého poslání, které slouží Životu. Hluboké propojení se svým životem nás obdaří plným prožitkem "Já jsem" v radosti, plnosti Bytí a tvořivostí ve spojení se sebou, s ostatními a se Životem.

  Vy jste jediná kompetentní osoba, která může rozhodnout o Vašem životě.

Pro Vás
 • default color
 • color1 color
 • color2 color
 • color3 color

Možná vás překvapí různorodost mých seminářů. Vycházím ze skutečnosti, že každá psychika je na jiném stupni rozvoje, řeší něco jiného a jinak, někdy k tomu potřebuje uchopení z různých stran, aby se postupně mohla uvolňovat a nově nacházet své pravé Já.

Každý vstup do semináře nabízí psychice možnost rozšířit svou zkušenost a posunout se dál, hlouběji nebo zjistit, že něco, co předtím nešlo, už jde.

Semináře umožňují jiný způsob prožitků než konzultace. Jejich přidanou hodnotou je kontakt se skupinou, prožívání sebe sama v ní, procítění podpory skupiny, zpracovávání některých témat v bezpečí skupiny, možnost vzájemného obohacení jedinečností každého a přijetí svého světla a stínu.

Vzhledem k tomu, že se již od dětství vyvíjíme ve skupině - tou první je rodinný systém - je nasnadě, že se při každém setkání ve skupině objeví podprahově nebo vědomě naše obvyklé vzorce prožívání a my máme možnost si je zvědomit tak, aby nás zbytečně negativně neovládaly. Téma semináře je pak prostředek, kterým objevujeme své pravé Já.

Máte-li zájem o seminář, který není zařazen do Kalendářního přehledu, napište mi prosím na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

ID-10037966ID-10024194 ID-100168383 ID-10037960 ID-1002365 ID-100148546 ID-100160283 ID-100157485 ID-100154862 ID-100146674 ID-100147707 ID-10079779 ID-100420 ID-10065824