• Žít svůj život

  Život je dar.

  Jak často jsme to slyšeli! Při své práci s klienty často narážím na to, že je to dar, se kterým si mnozí z nás nevědí, co počít. Někdo ho ani nerozbalí, nežije, prostě funguje. Někdo neví, jak s ním naložit, tak prostě začne snít o tom, jaký by měl jeho život být.

  Jiný k němu přistoupí jako k něčemu, co dostal zadarmo, takže si ho neváží. Někteří ho dokonce odmítají a začnou s ním bojovat – všechno je špatně, co se vlastně po mně chce, nebo si utečou do deprese (moc dobře to znám z vlastní zkušenosti). Někdy dospějeme ke „geniální“ myšlence, že bychom dokázali žít život někoho jiného, dokonce bychom mu mohli radit, jak na to, nebo závidíme život těm, o kterých se domníváme (často mylně), že to mají jednodušší. Přitom stačí začít tam, kde jsem, s tím, co mám a udělat s tím to nejlepší, co mohu. Přijmout svůj život s láskou, věnovat se mu s maximální pozorností jako tomu nejcennějšímu, co tady na Zemi máme. Když se s ním s láskou spojíme, umožní nám dál ho rozvíjet, poznávat a tvořit. Zakoušet dobrodružství a zázraky každý den.

  A jaký největší dar můžeme dát svému životu?

  To, že ho budeme žít, prožívat a tvořit. Svůj vlastní, neopakovatelný život, který nás často přes bolest, chyby, krize, zklamání, zrady, nemoci, nespokojenost vede k pochopení vlastní podstaty, svých možností, ke zralosti a nalezení svého poslání, které slouží Životu. Hluboké propojení se svým životem nás obdaří plným prožitkem "Já jsem" v radosti, plnosti Bytí a tvořivostí ve spojení se sebou, s ostatními a se Životem.

  Vy jste jediná kompetentní osoba, která může rozhodnout o Vašem životě.

Pro Vás
 • default color
 • color1 color
 • color2 color
 • color3 color

PhDr. Ingrid Suková, CSc.

Pocházím ze Slovenska, ale žiji již 30 let (od svých studií na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy) v Praze. Mé původní vysokoškolské vzdělání je pedagogické, doktorandské studium jsem ukončila v oboru lingvistiky, ale to byl právě ten okamžik, kdy jsem se rozhodla, že nechci dál pokračovat v akademické vědecké práci. Rozhodla jsem se věnovat vědě a umění života.

Nejdříve jsem jako většina z nás měla pocit, že něco nastuduji, pochopím a pak už
to půjde samo. Dnes už to jde samo, ale s tím, že jsem věčný a vděčný student života.

 

Čemu jsem se věnovala

Studiu indické medicíny  ájurvédy (10 let), astropsychologii jungiánského směru (nepřetržitě asi 20 let), józe a meditacím (téměř celoživotní souputníci), masážím (10 let).

 

Metody, které nejvíce používám ve své práci

Somatic Experiencing, integrovaná psychoterapie zaměřená na tělo, astropsychologie, Bachovy esence, Birth into Being a energetickou práci.


Cíl mé práce

Prostřednictvím konzultací a seminářů pomoci zájemcům v osobním rozvoji tak, aby byli sami sebou a žili svůj život.

Základním předpokladem pro dosažení tohoto cíle je chuť každého z nás podívat se upřímně na svůj život, chtít změnit to, co je nefunkční a často také vyrovnání se s dětstvím, minulostí a tím nalezení emoční identity.

Jsem si vědoma toho, co říkal Galileo:

„Nemůžete nikoho nic naučit. Můžete mu nanejvýš pomoci, aby to nalezl sám v sobě.“

O to se snažím.